Praktycznie każdy kto inwestuje w nowy dom

Praktycznie każdy kto inwestuje w nowy dom, czyli buduje się w ciekawej okolicy popełnia ten jeden statystyczny błąd. Chodzi tu o to, że gdy widzi budynek w stanie surowym zamkniętym, czyli budynek z wykończonym dachem, elewacją i ze wstawionymi oknami. To zazwyczaj ma takie wrażenie, że najtrudniejsze za nim.
Dlatego też jeśli na etap ten wydał trzydzieści procent swoich możliwości to zaczyna kombinować. Zaczyna kombinować i kupować płytki granitowe do kuchni i łazienki i blaty z granitu na stojące szafki z kuchni. Inwestowanie tego typu to marnowanie pieniędzy, bo w wielu procentach przypadków bywa tak, że pewną część domu inwestor musi wykończyć gorszymi materiałami.
Doświadczenie specjaliści od budowania i remontów spotykają się z tego typu sytuacjami wielokrotnie. No i najczęściej dotyczy to ludzi którzy budują się pierwszy raz. Ludzi którzy nie myślą zbyt racjonalnie i nie wiedzą o tym, że zbudowanie domu to w bardzo wielu przypadkach koszt mniejszy od wykończenia budynku wewnątrz. No a wyłożenie łazienki marmurem lub jakąś rzadką odmianą granitu to koszt znacząco wyższy od postawienia wszystkich ścianek działowych na dane kondygnacji. O tym wszystkim wiedzą specjaliści, którzy wiele lat przepracowali w krajach takich jak Niemcy lub Belgia. Fachowcy tego formatu przekonali się o tym, że ludzie bardzo często zapominają o braniu pod uwagę wszystkich kosztów wykończenia. Dlatego też po kilka latach mieszkania robią remont tylko po to by wymienić płytki w łazience z ceramicznych na granitowe. Tego typu zmiana jest możliwą już po kilku latach, bo tyle trwa zaoszczędzenie pewnej sumy pieniędzy na taki właśnie remont.